30.09.2016šebková J.Přečteno: 1822x

Adaptační kurz 6.B

Třída 6.B strávila pět dní na adaptačním kurzu v Záchranné stanici a ekocentru Pasíčka.

Žáci získali nové poznatky o zvířatech a přírodě a zažili i hodně dobrodružství a legrace. Každý den absolvovali vybrané programy ekocentra, například o zvířatech v naší přírodě, o tom, jak záchranná stanice pomáhá zraněným a oslabeným živočichům, o tom, jak nakládat s odpady nebo o vodě a jejím významu. Žáky také zaujal nový paleontologický program „Brána do pravěku“, v němž si v interaktivní expozici mohli mimo jiné vyhrabat z písku kostru dinosaura a vyrobit ze sádry odlitek zkameněliny. Náročné, avšak velmi zajímavé byly pěší výlety do Toulovcových Maštalí, Pivnické rokle a podél potoka Novohradka, při nichž průvodce žáky provedl náročnou trasou, kterou jim ještě zpestřil úkoly a hrami v přírodě. Na výletě k rozhledně Terezka se zase někteří překonali, když zvládli strach z výšek a vystoupali až na vrchol. K vzájemnému poznání přispěly také společné aktivity jako stavění domečků v lese, sportování a hraní her. Na zajímavé zážitky a společně strávený čas budou žáci určitě dlouho vzpomínat.