Základní škola Heřmanův Městec

Beseda s režisérem

V úterý 28. 4. 2015 ve třetích třídách proběhla zajímavá beseda s režisérem známých večerníčků Krysáci, Králíci z kobouku a Pat a Mat ...

Cílem této besedy bylo zajímavou formou seznámit děti s tvorbou animovaného filmu. Pan režisér Cyril Podolský měl připravené zajímavé povídání, které propojil s ukázkami fotografií a promítáním krátkých filmů na interaktivní tabuli.
    A jak takový animovaný večerníček vzniká? Děti se dozvěděly, že se nejprve napíše scénář, potom se nakreslí postavy a vyrobí loutky.  Pro loutky se připraví různé rekvizity, které musí být velmi lehké, aby je loutky udržely. Překvapilo nás, že jsou všechny rekvizity k nerozeznání od skutečných věcí. Dalším důležitým úkolem při přípravě večerníčku je vytvoření scény, tedy prostoru, kde se bude děj večerníčku odehrávat. Přibližně po roce příprav se může začít s natáčením. Vytvoření večerníčku Krysáci trvalo 6 let. Dozvěděli jsme se, že za jeden den práce od rána do večera se natočí pouze 10 vteřin animovaného filmu.
       Děti s radostí využily možnosti prohlédnout si opravdové loutky a spoustu jiných zajímavých věcí a rekvizit. Závěrem můžeme říci, že vyprávění pana režiséra bylo velmi zajímavé a děti měly možnost se seznámit s netradičním druhem zaměstnání. Některé děti práce pana režiséra zaujala natolik, že se hned pustily do vyrábění loutek.