Základní škola Heřmanův Městec

Cesta kolem světa – projektový den v 5. A

zakladni skola hermanuv mestec

Jako každý rok, tak ani letos v páté třídě nesměl chybět den v převleku, tentokrát na téma Cesta kolem světa.

Motivováni vlastivědným učivem o Evropě jsme rozšířili svá působiště a na jeden den se převtělili do libovolné národnosti. Stali se z nás Indiánky, Žid, Havajané, Arabové, Mexičané, Skot, starověký Říman, Turek, ruský a americký voják, Indky, Španělka, Číňani a africká žena z kmene Zulu...

Nápadité pestré oblečení, klobouky, hudební nástroje a další doplňky vytvořily přímo multikulturní atmosféru, ve které se prolínaly úryvky cizích řečí se španělským tancem, hrou na bubínek, irskými melodiemi za doprovodu houslí a klarinetu. Poslechli jsme si i filmovou hudbu k Pirátům z Karibiku v podání nadějného „římského“ houslisty.

Každá národnost se představila u mapy světa, seznámili jsme se dokonce s čínskými znaky a jejich významem. Jednu hodinu byl projekt veden v angličtině, pracovali jsme se slovníky a četli si o různých národech a zemích.

Všichni si vyrobili svůj vlastní pas s originálním jménem i fotkou a otestovali si své znalosti v rozmanitých zeměpisných soutěžích. Program zpestřila opět slečna Vaníčková z Europe Direct, která si připravila zajímavé skupinové hry na téma Evropa.

Na závěr jsme vyhlásili 3 nejlepší masky a na základě čteného úryvku jsme si uvědomili, že barva kůže , jiná národnost či víra není tím, co by mělo lidi rozdělovat....