07.11.2018Mgr. Monika PickováPřečteno: 4502x

ČTENÍ A TVOŘENÍ – BÁJEČNÉ SPOJENÍ

V tomto týdnu jsme v 1. A spojili hodinu pracovních činností a českého jazyka do jednoho bloku a pracovali jsme s knihou Arnolda Lobela – Pan Sova.

Nejprve děti se zatajeným dechem poslouchaly napínavý příběh, ve kterém hlavní hrdina řeší záhadu tajemných boulí. V průběhu čtení děti odhadovaly, jak se bude tento příběh vyvíjet dál a zda pan Sova přijde záhadě na kloub. Příběh nás tak pohltil, že jsme se pokoušeli o dramatizaci některých jeho částí. Po dočtení kapitoly Divné boule, jejíž závěr nebudeme ostatním čtenářům prozrazovat, jsme se pustili do práce.

Skládání, stříhání a lepení šlo dětem výborně a brzy byl z obyčejného svačinového sáčku roztomilý pan Sova.

Blok čtení a tvoření žáky velmi bavil a zároveň je nalákal ke knížkám z edice První čtení.

Mgr. Monika Picková