Základní škola Heřmanův Městec

Den v převleku

zakladni skola hermanuv mestec

proběhl v pátek 29.5.. Naše škola se na jeden den proměnila v sídliště různých národů a hnutí. A že žádná třída svůj úkol opravdu nepodcenila!

Nalíčené a upravené Japonky z 9.B nabízely japonský čaj, před mešitou na zemi na polštářkách posedávali žáci 7.A, představitelé arabského národa, a dokonce nabízeli i arabské sušenky. Na Divokém západě v saloon proměněné 6.C bylo možné se občerstvit ve fiktivním Pocker baru, kam se vcházelo dokonalými lítačkami. Tam jste si mohli i zatančit v rytmu country, třeba i pod šibenicí. Indiánským tee pee se vcházelo k indiánskému kmeni 8.C, hned vedle v 7.C sídlili Jamajčané s typickými barevnými barety. V květinami vyzdobené 6.A jsme se seznámili s hnutím hippies, i zde byly kostýmy dokonalé. Jak se uváže na hlavu turban, o tom jsme se poučili u Indů v 6.B, kde jsme se také mohli zavlnit při indické hymně, v rytmu připomínající tanec kobry. Přízemí patřilo sukním – přesněji Skotům, dokonce byl v 8.B k vidění i pravý národní skotský oděv. Uvolněná atmosféra v rytmu tance hula hula vládla na Hawai – třásnité sukýnky, květinové věnce a ještě bazének, to byl obraz 8.A. Nejstarší období ztvárnila 7.B, jejich kostýmy dávaly vědět, že máte tu čest se starověkými Řeky. Svoji carevnu měla 9.A, která pro tento den představovala Rusko. A aby byl výčet úplný, je třeba zmínit Mexiko, charakteristické ohromnými klobouky, kterými se honosila 9.C.

Tato akce vznikla jako nápad žákovské rady a všechny třídy odvedly skvělou práci. Velký dík patří všem žákům a kantorům, kteří se aktivně zapojili a také p. uč. Málkové, která v rámci výtvarky velmi pomáhala.