Den Země 2018

Žáci 2.stupně naší základní školy oslavili Den Země různými akcemi.

Ve středu 30.5. žáci 2.stupně oslavili Den Země, jehož oslavy již tradičně posouváme na květen z důvodu lepšího počasí. Žáci 6.tříd se zúčastnili soutěží v Bažantnici, kde pod vedením spolužáků ze 7.C poznávali rostliny a živočichy, řešili křížovky, poznávali přírodniny sluchem, hmatem nebo čichem, odhadovali vzdálenost a řešili další úkoly na jedenácti stanovištích. V parku u rybníka sledovali život ve vodě, lovili vodní bezobratlé živočichy a určovali je podle zjednodušeného klíče. Další ročníky se vydali na nejrůznější exkurze. V letošním roce jsme navštívili údolí řeky Doubravy s doprovodem a odborným výkladem pracovníků CHKO Železné hory, Toulovcovy Maštale se zástupcem ekocentra Pasíčka, Hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové a vodní elektrárnu Hučák, kde se žáci poučili o obnovitelných zdrojích energie. Žáci deváté třídy si zahráli v ekocentru Paleta Pardubice strategickou hru Povodně. Jednotlivé akce jsou pořádány za finančního přispění SRPŠ, kterému moc děkujeme.