25.04.2013Jana ŠindelářováPřečteno: 1636x

Den Země v Prachovicích

Žáci 7.B se zúčastnili oslav Dne Země v Holcimu Prachovice.

Den Země

Ve čtvrtek 18.4. uspořádalHolcim Prachovice  oslavy Dne Země pro pozvané školy.  Za naši školu se oslav zúčastnila třída 7.B.

Po slavnostním zahájení, kdy nás všechny  v prostorách firmy Holcim Prachovice přivítal samotný pan ředitel, se žáci postupně vydávali na čtyři stanoviště. Na každém pro ně byla připravena nějaká aktivita. Nejdříve se naučili třídit odpad, potom se seznámili s obnovitelnými a neobnovitelnými zdroji energie, zopakovali si malý a velký koloběh vody v přírodě a po hmatu poznávali živočichy. Všechny činnosti  byly velice zábavné a žáci se jich účastnili s velkým nadšením. Na závěr zasadili modrokvětou hortenzii a pod její kořeny umístili napsaná přání. Až se hortenzie zazelená, přání se prý začnou plnit. Velice zajímavé byly i dvě exkurze. První směřovala do samotné cementárny a druhá do firmy Ecorec, která připravuje pro cementárnu směs na topení v rotační peci.

Žáci 7.B