Žáci 7.C se zúčastnili oslav Dne Země, které pro ně připravila firma CEMEX Prachovice.

Oslav Dne Země pořádaných firmou Cemex Prachovice se v letošním roce zúčastnili žáci 7.C. Po úvodním přivítání a kvízu od pana ředitele Cemexu se sedmáci vydali postupně na dvě exkurze. První zavedla žáky do firmy EcoWasteEnergy, která pro cementárnu připravuje palivovou směs z plastových odpadů, druhá směřovala na vyhlídku k lomu a do velína vlastní cementárny. V době mezi exkurzemi byly pro žáky připraveny ekologicky zaměřené aktivity organizované ekocentrem Paleta Pardubice. V dílničkách si žáci vyrobili heřmánkové mýdlo, ruční papír a utkali náramek. Zasadili strom dřín obecný, kterému vyhovují právě zdejší vápenaté půdy. Naučili se správně třídit odpad a spolupracovat v týmu. Pád důvěry pro ně byla hračka. To vše bylo provázeno slunečným počasím a završeno dárkem – balónkem plněným heliem. Firmě Cemex Prachovice patří naše velké poděkování.