Základní škola Heřmanův Městec

Giganti doby ledové

zakladni skola hermanuv mestec

Žáci 7.B navštívili výstavu Giganti doby ledové v Praze. Prohlédli si exponáty, živočichy z doby ledové v životní velikosti a navštívili zrcadlové bludiště.

Giganti doby ledové

Letošní ne příliš vydařené jaro připomínalo dobu ledovou. Nízké teploty, zmrzlá půda, sníh. Žáci semináře ekologická výchova ze 7.B se formou výukového programu v rámci projektu Les ve škole – škola v lese seznámili s  podmínkami života v poslední době ledové, která u nás panovala před 10 000 lety. Informace se rozhodli doplnit na výstavě Giganti doby ledové v Praze, kam se vydali společně s ostatními spolužáky.

Na výstavě si prohlédli sedmnáct  exponátů,  živočichů z doby ledové v životní velikosti, zasazených do tehdejšího životního prostředí. Kromě  známéhoSmilodona (šavlozubého tygra) viděli osm metrů vysokého lenochoda, pásovce, který obýval kromě pásemného pohoří Andy celou Jižní Ameriku, nebo veledaňka, jehož obří parohy měly rozpětí téměř čtyři metry. Zaujali je i severoamerický velebobr nebo Elasmoterium – jednorohý nosorožec.

Jako třešinka na dortu byla na závěr výstavy návštěva největšího světového zrcadlového bludiště.

Exkurze se líbila  všem také díky naprosto úžasnému  jarnímu počasí.  

                                                                                                 Žáci 7.B