Základní škola Heřmanův Městec

Jak jsme louskali ořechy....

zakladni skola hermanuv mestec

Čtvrťáci se připravují na adventní jarmark i velice praktickými činnostmi, jako je louskání ořechů.

  Ze všech výrobních činností, které jsme si už vyzkoušeli, mělo právě louskání největší ohlas. Přes počáteční obavy šla práce dětem obdivuhodně od ruky, neskutečně je bavila, téměř všichny si přinesly louskáčky a vzájemně si pomáhaly. Cíl byl do puntíku splněn - obří pytel plný ořechů se během hodiny proměnil v cca 15 papírových pytlíčků, které si děti samy vážily po 150 gramech. Skořápky se ekologicky využijí jako palivo do krbu a velký počet skořápek, které se během louskání nepoškodily, využijeme jako materiál do výtvarné výchovy.
 
  Zbývá spočítat náklady, výrobek nacenit, vymyslet dobrou reklamu a jen doufat, že na jarmarku půjde na odbyt! A kdyby se náhodou všechno neprodalo, čeká nás zdravá svačinka.
 
  Tímto děkujeme rodině Meissnerových za ořechy, maminkám paní Lorencové za materiál a asistenci při výrobě svícnů a paní Hainallové za látku na  voňavé bylinkové pytlíčky, které jsme úspěšně dokončili minulý týden. 
 
  A co nás čeká v listopadu? Loutky z vařeček, rybičky z drátků a  pečení perníčků, které završí  společnou část našeho podnikatelského projektu.
 
Mgr. Zuzana Kovačičová