13.06.2016J.ŠindelářováPřečteno: 1425x

Jak jsme zdolali Říp

Žáci 9.C se vydali na svůj poslední školní výlet.

Ve čtvrtek 9.6. nastoupili žáci 9.C do vlaku směrem na Štětí. Nechtěli navštívit zdejší papírny, cílem byly Račice. S přestupem v Přelouči a Kolíně se dostali do Štětí velice snadno a poměrně rychle. Město opouštěli také velmi rychle. Vyháněl je totiž všudypřítomný zápach. V Račicích, známých veslařským kanálem, se ubytovali.

Po chvíli odpočinku se všichni vydali na průzkum zdejšího areálu. Odvážné žákyně v čele s paní učitelkou Moravcovou kroužily kolem veslařského kanálu na kolečkových bruslích, ostatní šli pěšky a připravovali si nohy na pátek. Před večeří si chlapci protáhli nohy u fotbálku a holky ruce u volejbalových nahrávek. Všichni zavzpomínali na svá mladší léta na dětském hřišti s různými prolézačkami.

V pátek ráno jsme se všichni vydali na cestu, jejímž cílem byl Říp. Trasa podle internetové navigace ukazovala délku 11,8km. Počasí bylo příznivé. Nepršelo ani nepražilo sluníčko. Na památnou horu Říp jsme vystoupali těsně po poledni. Navštívili jsme románskou rotundu sv.Jiří a sv.Vojtěcha a vydali jsme se na zpáteční cestu. Nohy už bolely, a proto jsme se přiblížili k Račicím vlakem. Přesto krokoměr ukazoval ušlých 22km.

Při sobotním návratu domů jsme ještě navštívili Roudnici nad Labem. Na věži Hláska jsme se dověděli něco z historie Roudnice a rozhlédli jsme se po okolí. Pod kostelem jsme našli vyvěrající rudný pramen, po kterém je prý městopojmenované.

Výlet byl poslední pro třídu 9.C. Věřím, že na něj budou v dobrém vzpomínat stejně, jako na celou školní docházku.