Základní škola Heřmanův Městec

Letošní lyžařské kurzy v Krkonoších

zakladni skola hermanuv mestec

Pomalu se stává tradicí, že naši žáci ( převážně ze 7. tříd ) absolvují lyžařský kurz v Krkonoších na Friesových boudách v penzionu Andula.

Letos se tam vypravili již po čtvrté a to rovnou dvakrát – v lednu a v únoru. Oba týdny jsme měli velké štěstí na počasí, které se opravdu vydařilo. První kurz si vrchovatě užíval čerstvě napadaného prašanu i výletu za sluníčka. Druhý kurz můžeme označit jako slunečný. Celé čtyři dny svítilo sluníčko a bylo vidět široko daleko. Nakonec jsme se i tady dočkali pár  centimetrů čerstvého sněhu a mohli si bezpečně zalyžovat i večer při umělém osvětlení. Program kurzu se v obou případech podařilo naplnit vrchovatě.
Probíhal výcvik začátečníků i pokročilejších lyžařů na sjezdovce u Anduly, stejně tak trénovali i snowboardisté. Proběhlo několik výletů na běžkách, uskutečnil se celodenní výlet na Výrovku a Luční boudu a došlo již na zmíněné večerní lyžování. Třešničkou obou kurzů byl závěrečný šesti kilometrový sjezd z Friesovek až na parkoviště do Lomu, kde už na nás čekal autobus, aby nás odvezl domů.