18.03.2014Libuše MoravcováPřečteno: 1422x

Lyžařský a snowboardový kurz na chatě ANDULA v Krkonoších

Takhle ho popsali naši žáci, účastníci kurzu :

Týden před lyžákem jsme nemohli myslet na nic jiného, než na tu osudnou neděli. Ale přece jenom jsme se dočkali. Letošní lyžák začal čtyřkilometrovým výšlapem k naší krásné chatě Andule na Friesových boudách.  Každý den jsme si užívali pobytu na horách. Sněhu tady nebylo sice dost, ale na lyžování to stačilo. Jezdili jsme na sjezdových i běžeckých lyžích, vyzkoušeli jsme i krátké lyže (snowblade) a velký úspěch měly  snowboardy.  Nebylo ani jedno dítě, co by nespadlo. Většina byla překvapena zvláštním vlekem na krátké, ale pěkné sjezdovce na Grohmanových boudách.

Ve středu jsme navštívili město Vrchlabí, kde jsme se zúčastnili přivítání našich olympioniků – Evy Samkové, Michala Krčmáře, Katky Grohové a sestavu doplnila i bývalá běžkyně na lyžích Blanka Paulů. Město připravilo na celé odpoledne pěkný program na náměstí a i my si ho naplno užili. Ti největší šťastlivci ulovili i podpis a společnou fotku s olympioniky. Ten samý den ráno jsme vyrazili hledat lístečky s úkoly. Večer jsme museli napsat pohádku na písmeno „P“ a básničku. Všichni jsme se u toho bavili. Ve čtvrtek jsme se rozdělili do družstev, ve kterých jsme jezdili biatlon. Bohužel nestihla odjet všechna družstva, tak běžela ještě v sobotu před výletem na Luční boudu. Kromě těchto výjimečných zážitků jsme si mohli odpočinout ve welnes na hotelu Friresovy boudy, kde jsme se cákali v bazénu, užívali si vířivku, brouzdaliště s vodopádem i parní saunu. Často jsme chodili na procházky, ta nejhezčí byla asi v sobotu, kdy jsme za krásného počasí došli až na Luční boudu. Někteří pěšky, jiní si vzali běžky! . Hory jsme si užili naplno, ale protože čas utíkal jako voda, ještě týden by neuškodil. Letošní lyžák byl prostě super a hodně z nás má už o programu na únor 2015 jasno – chtěli bychom jet na lyžák znovu !!!!

A že žáci nejen lyžovali a snowboardovali, ale byli šikovní i při vymýšlení pohádky na písmenko P a básničky na určená slova, tady jsou ukázky :

Pátek počal překrásným probuzením. Popelka popepřila pálivou polévku. Poté panikařila, protože popepřila prostírání. Popoběhla pro prachovku, pak popometla pepř po prostírání. Popelka popošla po podlaze, přešla práh pokoje, přišel pes Punťa. Pohladila Punťu, poté papouška Pištu. Papoušek Pišta pouští prachové peří, pomyslela. Pišta povídal podivné pazvuky.  Popelka porozuměla prvnímu pazvuku. Pošuk.

Vyzuli jsme si přezůvky,

hned, co jsme dojedli ty borůvky.

Než vyrazíme do ulice,

navlíkneme si svoje supr, čupr čepice a rukavice.

Nasadili jsme si lyže,

hned po dojedení zbytku rýže.

Nesnášíme vosk,

jsme promoklí až na kost.

Měli jsme dobrou kázeň

a to je naše báseň.

(Autoři: M.Pleskotová, V.Dvořáková, K.Jirásková, L.Musílková)

Petr Parléř poobědval prvotřídní pečeni. Poté pátral po pohřešovaném pytlákovi Přemyslu Prouzovi. Podporučík Petr Parléř při pochůzce přistihl pytláka Přemysla Prouzu při pokládání pasti, poté přiložil pytlákovi pokutu.

Péťo, Péťo, na lyžích

vosk zkus taky použít,

Přezůvky si nazuj pak,

bude z tebe snowboarďák.