Mobilní telefony ve výuce?

Proč ne? V hudební výchově v 5. ročníku jsme využili možností mobilních technologií a vytvořili jsme kalimbový orchestr.

Do mobilního telefonu si dobrovolníci nainstalovali virtuální nástroj Kalimba. Je to tradiční africký nástroj - dřevěné prkénko, na kterém jsou připevněné kovové plíšky různých délek. Tyto plíšky se rozeznívají drnkáním. A proč jsou plíšky řazeny do tvaru trojúhelníku, kde je jaký tón, jak se zahraje stupnice C dur, a že to není snadné zahrát bez chyby, to vše už žáci třídy 5. C vědí. Vše si zkusili na svých telefonech. Dobrovolný domácí úkol - zahrát melodie nějaké lidové písně - to zvládnou už jen trpěliví hráči. Uvidíme na příští hodině HV. Virtuálních nástrojů můžeme mít v mobilním telefonu mnoho, tak co nezkusit příště třeba rockovou kapelu?

Mgr. Miroslav Pivoňka