08.11.2016Z.MrázováPřečteno: 1786x

Mravenčí den ve 2.B

V pondělí 7.11. proběhl ve 2.B v rámci projektu Máme rádi zvířata projektový den MRAVENCI.

Děti se na tuto formu výuky těšily. Měly dostatek času na individuální přípravu a taky téměř všechny byly velmi dobře připraveny. Opět proběhl celý den v naprosté pohodě. Procvičili jsme si aktuální učivo, ale nejvíce jsme se věnovali životu mravenců. Stavěli jsme na ploše mraveniště, sbírali informace z přinesených encyklopedií, zpívali novou písničku o mravencích, četli jsme si z Ferdy Mravence, vyprávěli vlastní pohádku o mravenci a nechyběly ani básničky na dané téma. Nejvíc se dětem líbila skupinová práce s konečným výstupem projektu nazvaného MRAVENCI. Jako odměna na závěr byla čichová hra, kdy měli malí mravenečci rozpoznat čichem vetřelce v mraveništi. Den utekl jako voda a myslím, že se děti už těší na další měsíc, kdy si podobně budeme hrát už potřetí.