Základní škola Heřmanův Městec

Návštěva Poslanecké sněmovny

zakladni skola hermanuv mestec

Občanská nauka v terénu - 9.C navštívila Poslaneckou sněmovnu ČR

DOBRODRUŽNÁ CESTA 9.C DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY

Tradicí v 9. ročníku se stal výlet do Poslanecké sněmovny. To se nevyhnulo ani nám, a tak jsme se 14. listopadu vydali do Prahy. Každý, kdo alespoň jednou jel vlakem Českých drah, ví, jaké „pohodlí„ může očekávat. Jako sardinky v plechovce jsme se zvládli nacpat do již tak plného vagónu. I přesto jsme cestu v tanku, tedy vagónu, zvládli a vystoupili jsme na Hlavním nádraží v Praze.

Vzali jsme to ke svatému Vaškovi a tam nám byla udělena hodina svobody. Náležitě jsme ji využili. Co by to bylo za výlet do Prahy, kdybychom se nesvezli metrem? My kluci jsme měli program minimálně na dvacet minut.

Po opětovném shledání všech členů naší výpravy jsme se vydali směrem na Malostranské náměstí. Dorazili jsme ke komplexu paláců a budov rozpínajících se od Malé Strany až po Valdštejnské zahrady. (Dle názoru naší paní učitelky zde prý budu pracovat – za ty peníze bych si nechal říct.) Při vstupu do Poslanecké sněmovny jsme všichni absolvovali povinnou policejní prohlídku. Jen jsme čekali, kdo bude první, kterého si odvedou. Rozruch způsobil pouze Honza Turyna, který hodlal do objektu propašovat nebezpečnou zbraň - kružítko.

Samotná prohlídka byla celkem zajímavá, i když jsem asi očekával, že uvidím více a průvodkyně by nemusela užívat tolik cigaretových produktů, aby její hlas nezněl jako startující Labeta. Všimnul jsem si však, že práce poslanců při dlouhých jednáních není díky malým nepohodlným křesílkům vůbec jednoduchá. A ještě na ně fouká klimatizace…

Po prohlídce Poslanecké sněmovny jsme si prošli historické centrum Prahy – Kampu, Malou Stranu, Karlův most, kde se to hemžilo svatými a Rusy, Karolinum plné holubů, Staroměstské náměstí plné dalších zástupů čekajících na Staroměstský orloj. Konečná byla na Václaváku, kde jsme opět dostali hodinu a půl volna. To jsme využili k návštěvě obchodů, restaurace a dalších objektů zde se nacházejících.

Poté nás již čekala cesta domů, která byla mnohem lepší než ráno. Všichni se vrátili unavení, ale šťastní a spokojení. Domů nás hnala touha učit se na další školní den na písemku z matematiky – tedy jak koho?! Za 9. C Jonáš Abraham