06.05.2019R. HeřmanskáPřečteno: 4278x

Návštěva SŠ automobilní Holice – projektový den

Projet se na elektrokole? Svézt se hybridním automobilem? Žádný problém.

V pátek 26.4. proběhl v rámci projektu podpory polytechnického vzdělávání projektový den. Na školním dvoře vyrostla stanoviště, kde si zájemci mohli vyzkoušet například jízdu na trenažéru, virtuálně se projet na motorce nebo autem. Plastový povrch hřiště se proměnil v závodní dráhu terénních aut na dálkové ovládání. Jízdu opravdovým hybridním automobilem, ovšem s řidičem a s výkladem o vlastnostech tohoto vozidla si vyzkoušelo mnoho žáků. Překvapivý byl velmi tichý provoz. Někteří využili možnost projížďky na elektrokole nebo si se zájmem popovídali o výbavě kol.

Následoval technický kroužek, kde měli žáci možnost rozebrat modely motorů nebo jiné stavebnice. Technická zručnost se v praktickém životě určitě hodí.

R. Heřmanská