Základní škola Heřmanův Městec

Objev svou lásku. XO si zamiluješ!

zakladni skola hermanuv mestec

Pod tímto heslem se 6. 11. 2014 zúčastnila 4 družstva žáků naší školy oblastního kola 7. ročníku mistrovství škol v piškvorkách – Pišqworky 2014.

Historicky největší studentská soutěž v ČR této taktické hry, jejíž pravidla jsou tak jednoduchá: Vyhrát může každý, kdo poskládá pět koleček či pět křížků do jedné řady dřív, než se to podaří soupeři!, je určena pro žáky středních škol, ale mohou se k nim připojit žáci 8. a 9. tříd ZŠ.

A tak se do boje se středoškoláky vypravila 4 družstva sestavená z žáků 8.A, 8.B, 9.A a 9.C. Všichni soutěžící se velmi snažili, zaslouží si pochvalu, vždyť všechna družstva vyhrála minimálně jeden zápas (ten se skládal z 10 vzájemných duelů).

Nejvíce se dařilo týmu chlapců z 9.A v sestavě P.Novák, A.Juliš, M.Šteidler, V.Kuklík, M.Strmiska, kteří po strhujícím boji obsadili 2. místo a zajistili si tak postup do krajského kola, které se uskuteční 20.listopadu v Pardubicích.

V případě úspěchu v krajském kole by postoupili do finálového kola, které se uskuteční na konci listopadu v Brně. Držíme jim tedy pěsti a přejeme úspěch.

Bližší informace o celé soutěži najdete na http://www.pisqworky.cz