31.10.2018Jana ŠindelářováPřečteno: 2515x

Pojďte udělat skvělou reklamu na třídění baterek a elektra!

Žáci ekologické výchovy vypracovali první letošní úkol v projektu Recyklohraní.

Na ekologii jsme vytvářeli plakáty i 3D modely o třídění baterií a elektroodpadu. Připomněli jsme si, že týden od 3. do 9. září je Evropským dnem recyklace baterií a 13. října se slaví Mezinárodní den elektroodpadu. Víme, že každá desátá baterka, která je v České republice předána k recyklaci, pochází ze sběrných míst ve školách. I v naší škole je sběrné místo v učebně přírodopisu a fyziky. Baterky nepatří do směsného odpadu. Odevzdáním baterií a elektroodpadu na správné místo k recyklaci chráníte životní prostředí. Z těchto použitých výrobků se dá získat ještě spousta materiálů, které se dají dále využít. Dalším důvodem k recyklaci je také úspora energie při těžbě kovonosných surovin. Máte – li doma staré baterky, přineste je k nám do školy. Je to blíž než do sběrného dvora.

Žáci ekologické výchovy 7.tříd