05.11.2015Jana ŠindelářováPřečteno: 1762x

Poprvé v Senátu Parlamentu České republiky

Žáci 9.C v rámci výuky občanské výchovy navštívili Poslaneckou sněmovnu a Senát Parlamentu České republiky.

Již tradičně žáci devátých tříd navštěvují Poslaneckou sněmovnu. V letošním roce měli štěstí a mohli si prohlédnout také Senát Parlamentu ČR.

Cesta vlakem přes mírné zpoždění uběhla rychle, a tak jsme si mohli prohlédnout Václavské i Staroměstské náměstí, prošli jsme přes Karlův most a došli k budově Poslanecké sněmovny. Prohlídku jsme zahájili v informačním centru, kde jsme zhlédli krátký film o historii vývoje českého parlamentarismu. Následovala komentovaná prohlídka Thunovského paláce, budovy Poslanecké sněmovny, kterou jsme zakončili ve Sněmovním sále – místě jednání Poslanecké sněmovny.

Naše další kroky vedly na Valdštejnské náměstí. Zde jsme vstoupili do Valdštejnského paláce, který je od roku 1996 sídlem Senátu Parlamentu České republiky. Prohlídka s paní průvodkyní začala v Hlavním sále, který je největší místností paláce. Prošli jsme Rytířskou síň zdobenou cennými koženými tapetami, navštívili jsme Audienční síň i rohovou místnost s výhledem do zahrady. Palác jsme opustili schodištěm potaženým červeným kobercem, kudy do Senátu vstupují významné návštěvy. Na chvíli jsme si připadali jako důležitá delegace.

Poslední ČLÁNKY ZŠ

»Povolání