21.09.2018Jana ŠindelářováPřečteno: 1459x

První vycházka ekologické výchovy

Žáci semináře ekologická výchova prošli naučnou stezku Rybniční soustava Heřmanoměstecka.

První vycházka žáků semináře ekologická výchova směřovala do Konopáče. Tam začíná naučná stezka Rybniční soustava Heřmanoměstecka. Hned první panel naučné stezky zářil novotou. Žáci se na něm dozvěděli, od čeho je odvozen název obce Konopáč. Máčelo se zde totiž konopí. Na dvoukilometrové trase se také naučili, jaká fauna a flora je typická pro zdejší rybniční soustavu, kdy byly rybníky zakládány, jaké lesy zde rostou nebo co tvoří podloží zdejší krajiny. Zajímavou trasu zakončil panel o výrobě cihel v Konopáči. Informace nás natolik pohltily, že jsme jen stěží stíhali návrat do Heřmanova Městce.

Poslední ČLÁNKY ZŠ

»Povolání