Základní škola Heřmanův Městec

Republikové hry

zakladni skola hermanuv mestec

V pátek 26. 10. se ve školní družině uskutečnila akce s názvem Republikové hry, které se zúčastnily děti všech oddělení.

   Republikové hry byly oslavou 100. výročí od vzniku Československa. Akce se konala na školním hřišti s umělým povrchem, kde bylo pro děti připraveno šest disciplín plných zábavy a překvapení – školka se skákací gumou, školka s míčem, cvrnkání fazolí, čára s céčky, aktivity s obručí a zajímavé hádanky. Děti si tak měly možnost vyzkoušet hry našich babiček a prababiček. Za splnění aktivity získaly čárku v barvách trikolóry na obličej, odměnou za nasbírání 6 čárek byla kresba české vlajky na čelo a drobná sladká odměna.


   Přípravy na danou akci probíhaly již v průběhu celého týdne, kdy děti byly seznamovány s významem státního svátku 28. 10. a okolností vzniku formou vyprávění. Děti z prvních tříd shlédly i animované video a vyrobily si českou vlajku. 


   Součástí akce byla i výtvarná tvorba dětí věnována českým vojákům pro vyjádření podpory a vděku za jejich statečnost, odvahu a sílu. Obrázky budou v následujících týdnech doručeny vojákům působících v současné době v Afghánistánu. Věříme, že tvorba dětí i jejich vzkazy vojáky potěší a podpoří!

Bc. Veronika Prosová