01.04.2014Jaroslava KachlikovaPřečteno: 1488x

Školní akademie 2014

V prostorách sokolovny proběhla 6.3. 2014 každoroční školní akademie. Žáci od prvních do devátých tříd si letos připravili celkem 17 vystoupení. Celým programem obecenstvo vtipně provázeli deváťáci, přestrojení za učitele-generála, šprtku a bandu vzdělání odmítajících puberťáků. Všichni ocenili jejich originálně pojaté moderování.

Místo1.A přiběhl na pódium houf koťátek, která roztomile zamňoukala pod vedením p. uč. Kovačičové známou písničku Malé kotě spalo v botě.

Prvňáčci z béčka zpívali a přitom svými barevnými talíři blikali jako semafor. Dopravní výchovu hrou s nimi nacvičila p. uč. Picková.

Za prince a princezny se přestrojili žáčci p.uč. Pivoňkové z 1.C. Aby vše skončilo svatbou jako v pohádce, musela se děvčata nejprve naučit šít a vařit.

To princezny ze mlejna, teda vlastně z družiny, tohle všechno dávno umí, a dokonce ještě hrají na flétnu. Paní vychovatelka Friedlová má každý rok pro své svěřence v zásobě nějakou moc pěknou pohádkovou melodii.

Se třídou 2.A jsme se pro změnu ocitli na Havaji. Žáci p. uč. Hašlové nám zatančili v pestrobarevných sukýnkách ověnčeni květinami a třásněmi.

Do indiánské vesnice, přímo k táborovému ohni, nás pozvala 4.A s p. uč. Kadaňkovou. Namaskovaní čtvrťáci si jako správní indiáni napřed vykouřili dýmku míru, zatančili v kruhu a nakonec zazpívali ukolébavku.

Letos se na naší škole zavedla od sedmého ročníku povinná výuka druhého cizího jazyka. Mnoho dětí si zvolilo jazyk ruský. Možná se dnešní generaci jeví poněkud exotičtější než nám, kteří jsme se drtili ruštinu povinně, a tak není divu, že na akademii zazněla v podání sedmých tříd píseň „Kanikuly“(p. uč. Ryšánková a Hrachovinová). Její svižný rytmus rozhoupal posluchače a možná u některých rodičů či prarodičů vyvolal vzpomínky na mládí. .

Většina světových hitů má anglický text, a tak není divu, že během večera zazněly celkem čtyři anglické písně. Žákyně 7.B zazpívaly hit Let it go za doprovodu elektronických kláves a skupina angličtinářů z 6. a 7. ročníků (p. uč. Růžičkové a Šebkové) sborově podpořila interprety písní Impossible a Touch the Sun.

Svých pár minut slávy na pódiu si užili i bývalí žáci naší školy Tomáš Zrůst a David Kosina. Protože loni se svým duetem vzbudili obrovský aplaus, rozhodli se vystoupit i letos jako hosté. Když zapěli populární anglickou píseň, děvčata přímo šílela.

Hudbu z jiného soudku namíchala instrumentální skupina složená z žáků druhého stupně, kteří navštěvují ZUŠ. V podání dvou trubek, dvou klarinetů, bicích a kláves zazněly skladby: Hroch a pes a Only you. Mladí muzikanti předvedli velmi zdařilé vystoupení a byli po zásluze odměněni hlasitým potleskem.

Hlasování o nejzdařilejší varietní číslo vyhrála taneční skupina Mega Magic při ZUŠ se svojí choreografií Phone. Čekala je sladká odměna ve formě dortu. Děvčata si ji vychutnala po večerním představení.

Všem účastníkům školní akademie patří dík za energii a nadšení, které do této akce vložili.

Poslední ČLÁNKY ZŠ

»Pohádkový den v 1.B