Školní kolo recitační soutěže

Školního kola recitační soutěže se zúčastnilo 46 žáků.

Ve středu 20. 2. proběhlo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se ho celkem 46 žáků, převážně z prvního stupně. V porotě zasedli manželé Řezáčovi, známí heřmanoměstečtí ochotníci. Diplomem a dárečkem bylo odměněno 9 žáků a žákyň.

Mezi sedmi prvňáčky se prosadily 3 recitátorky: Anna Čurdová (1. místo), Eliška Fofoňková (2. místo) a Emma Grégrová (3. místo).

18 žáků druhých a třetích tříd soutěžilo ve stejné kategorii. Nejlépe si vedly Anička Petráková (1. místo), Rita Klára Káňová (2. místo) a Jitka Čurdová (3. místo).

Taktéž 18 žáků se utkalo v kategorii pro 4. a 5. ročník. Porota ocenila Helenu Burešovou (1. místo), Ritu Kláru Káňovou (2. místo) a o třetí místo se podělili Šimon Picek s Magdou Jiřenovou.

„Recitátorskou čest“ druhého stupně zachraňovali pouze 3 žáci ze 6.B: Terezka Jeřábková (1. místo), Martin Bombač (2. místo) a Laura Marešová (3. místo).

Všech dívkám a chlapcům, kteří se zúčastnili soutěže, děkujeme a postupujícím přejeme mnoho úspěchů v okresním kole.