23.06.2015R. HeřmanskáPřečteno: 1576x

Tajný výlet s družinou

Je slunečné páteční odpoledne a svišti z družiny z oddělení p. vychovatelky Kynclové a Hůlkové nastupují do autobusu. Zatím netuší, kam jedou, trasu výletu se až doteď podařilo úspěšně utajit.

Jízda autobusem končí u prachovického hřiště, dál už se vydáváme pěšky lesem po žluté značce. Během cesty nás ale značení poněkud zradilo a pokračovat musíme po silnici. Odměnou malým turistům byly nákupy nanuků, kofoly a dalších dobrot v hospůdce pod Lichnicí. A to už jsem prozradila cíl dnešního výletu.

Zdánlivě z posledních sil jsme vystoupali až ke zřícenině, kde jsme si poslechli pověst o kruté Miladě a historii hradu, zastříleli si z luku, příjemně se ochladili ve sklepení. Také proběhly „Mimoňské“ soutěže. Dokonce nám nad hlavami „zamávalo“ letadlo, které zakroužilo nad Lichnicí. Trochu závrať jsme pocítili pohledem z Dívčího kamene do rokle a protože bylo opravdu vedro, všichni jsme uvítali odvoz autobusem místo túry zpět do Prachovic. Po výstupu u školy ale pro oddělení p. vych. Kynclové výlet ještě zdaleka nekončil. Následovala večeře – „opékačka“ u Kynclů na zahradě. Byla jsem překvapena, jak únava dětí je najednou ta tam.

Program se soutěžemi a odměnami pokračoval na školní zahradě. V této chvíli děti pořád ještě nevěděly, kde budou spát. Ovšem do večerky daleko, vždyť jsme na výletě. Dalším překvapením byla návštěva cukrárny Kamarád, kde si děti pochutnaly na zmrzlinových pohárech.

A protože venku už se smrákalo a každý správný výlet má mít stezku odvahy, vyrazili jsme parkem na Ježkovku (taky proto, abychom děti zmátli, že tam spát nebudeme). Se svítícími náramky jsme se vraceli zpět do družiny na Staré radnici. Od teď už je místo našeho noclehu jisté, připravujeme ležení, rozbalujeme spacáky, a ještě pohádku – dobrou noc!

Probouzíme se do prosluněného sobotního rána. Společně jsme posnídali šunku, sýr marmeládu a další dobroty a uklidili ležení. Poslední výletový úkol byl vyluštit křížovku a nakreslit hrad. Při předání dítek rodičům bylo milé slyšet, že se jim tajný výlet líbil.

Poslední ČLÁNKY ZŠ

»Pohádkový den v 1.B