16.12.2013Hrachovinová SylvaPřečteno: 1356x

Třetí třídy prožily Vánoce na zámku Hrádek u Nechanic

5.prosince 2013 navštívily třídy 3.A,B a C Hrádek u Nechanic, aby si prohlédly vánočně vyzdobené zámecké prostory a prožily tak klidné předvánoční chvíle strávené v zámeckém prostředí.

Poznalyjsme nejen vánoční zvyky našich předků, ale dozvěděly jsme se také mnoho zajímavého z historie zámku postaveného jako reprezentační a letní sídlo hraběcího rodu Harrachů.

Neboť návštěva proběhla přesně v den, kdy naděluje Mikuláš v doprovodu čertů a andělů, procházely jsme zámkem se značným respektem – Co kdyby náhodou za zámeckými dveřmi vykukoval čert! Ale nakonec se ukázalo, že jediné, co připomínalo obličej čerta, byla malá vitrážní sklíčka na oknech zámecké kaple. To z nás opadlo napětí.

Úchvatně nazdobené vánoční stromky, svátečně prostřené stoly a útulná zámecká kuchyně s vánočními dárečky rozzářily naše oči plné očekávání z přicházejících Vánoc.

Výlet se nám velmi líbil a proto jej vřele doporučujeme i ostatním spolužákům naší školy.