12.10.2016Jana ŠebkováPřečteno: 1271x

Výměnný pobyt v polské Otyni

Žáci 8.ročníku se 4. – 7.10. zúčastnili výměnného pobytu v naší partnerské škole Zespól Szkól Otyń v Polsku.

Devět žáků z 8.tříd, kteří se přihlásili do letošního výměnného programu s partnerskou školou v Polsku, odjelo v úterý brzy ráno do Otyně. Po příjezdu do polské školy se žáci setkali se svými partnery a také s žáky německé školy, která se společně s námi účastnila polské části projektu. Po obědě ve školní jídelně šli všichni účastníci na procházku po Otyni, městě jen o něco větším než Heřmanův Městec, a do místního kulturního centra, kde si vytvořili výrobek ze skla. Odpoledne je dále čekaly společné seznamovací aktivity v tělocvičně školy. Program dalších dvou dnů byl zaměřen nejen na poznávání polské kultury, ale také přírody – společným prvkem
celého projektu byla zvířata. Ve středu vyrazili všichni účastnici na výlet do města Wróclaw, kde po prohlídce historického jádra navštívili zoologickou zahradu, ale prohlídka musela být zkrácena kvůli nepříznivému počasí. Součásti zoo je však naštěstí i velmi působivé Afrikárium, v němž je umístěno obří akvárium a pavilony africké zvěře a které je celé pod střechou. Ve čtvrtek stále trvalo deštivé a chladné počasí a plánované aktivity venku musely být zrušeny. Žáci zhlédli dva naučné programy v planetáriu ve městě Zielona Góra a poté namísto do parku zamířili do nedalekého etnografického muzea v obci Ochla, kde se naučili tradiční techniku malby na sklo. Volné odpoledne využili polští žáci k pozvání svých českých hostů do centra trampolín, což se setkalo s velkým ohlasem. Poslední den výměny se všichni účastnici sešli ve škole při společném vyrábění suvenýrů, po němž je čekalo rozloučení a odjezd. Žáci během pobytu nejen navštívili nová místa a setkali se s kulturou jiné země, ale zároveň při pobytu v rodinách nahlédli i do odlišných zvyklostí a ověřili si a rozvinuli své komunikační dovednosti.

Poslední ČLÁNKY ZŠ

»Povolání