09.03.2018Jana ŠindelářováPřečteno: 1784x

Využití prostředků za sběr hliníkových obalů

Z prostředků za sběr hliníkových obalů jsme adoptovali veverku obecnou.

Stalo se již tradicí na naší základní škole, že žáci sbírají hliníkové obaly a odevzdávají je k recyklaci. Z prostředků, které takto získáme, se snažíme pomáhat. V předchozích letech jsme získané finance  darovali prostřednictvím SRPŠ na účty nemocných a velice statečných dětí Eričky Beranové a Míši Teresky nebo jsme  pomáhali adopcí handicapovaných zvířat v Záchranné stanici a ekocentru Pasíčka v Boru u Skutče. V letošním roce jsme se opět rozhodli pomoci Záchranné stanici pro volně žijící zvířata v Boru u Skutče.  Žáci vybírali mezi fretkou tchořovitou, havranem polním, kavkou obecnou, sojkou obecnou, strakou obecnou, sýčkem obecným, veverkou obecnou, vránou obecnou šedou. Po hlasování všech tříd školy vyhrála fretka tchořovitá. Bohužel jsme se dověděli, že na podzim uhynula, a tak jsme zvolili opět veverku obecnou. Celý rok budeme přispívat na její stravu, ubytování  a veterinární péči.