Žáci 5.ročníku navštívili akci "Používej mozek"

Ve čtvrtek 12.listopadu 2015 navštívili  žáci 5. ročníku  naučně preventivní pořad "Používám mozek", který se konal v tělocvičně naší školy.

Vtipnou formou jsme  se dozvěděli, jak náš mozek vlastně funguje. Získali jsme několik cenných rad,  jak postupovat správně, aby mozek pracoval co nejlépe. Dozvěděli jsme se, že získané informace si máme prověřovat a slepě nevěřit všemu, co nám kdo řekne. Nemáme ničit své zdraví, pokud se má mozek soustředit na daný problém, máme se vyhýbat intenzivní vůni,  protože  mozek se v dané chvíli soustředi na vůni.  Při změně polohy těla ( ulehnutí)  mozek "vypne" a vydá signál k odpočinku. Proto bychom při učení měli alespoň sedět.  Mozek potřebuje ke své činnosti kyslík, proto je dobré si zacvičit a rozproudit krev. Také jsme si zahráli na neurony,  jejichž rychlost  je až 120 metrů za sekundu. Dále jsme si ověřili, že se nemáme bát zbytečně, zejména toho, co ve skutečnosti vlastně neexistuje..

A rady na závěr?  Dostat do hlavy co nejvíce cest, aby nás v životě zavedly co nejvýš a tam, kde se nám bude líbit.

Opakovat informace. Pravidelným opakováním mozek získané informace dlouhodobě udrží.

A zda se těmito radami budeme řídit? To už závisí na  každém z nás.