Základní škola Heřmanův Městec

Zimní kurz žáků 7.B a 7.C v Krkonoších, v penzionu Andula na Friesových boudách

zakladni skola hermanuv mestec

Jako každý rok se žáci 7. ročníků vypravili na zimní kurz. Třída 7.B a 7.C jela do Krkonoš do penzionu Andula na Friesových boudách. K nim se přidala i skupina děvčat z 8. ročníku.

Všichni byli natěšení, možná měli i nějaké obavy, ale každý odjížděl s nějakou představou, jak bude lyžák vypadat. Protože na Andulu naše škola odjížděla již potřetí a všem byly doporučeny k prohlédnutí její webové stránky, mohli si žáci obrázek udělat již předem.

Jako každý rok vše začalo výstupem z parkoviště v Lomu na chatu. Všichni ho zvládli a mohl začít vlastní kurz. Příjemné překvapení bylo, že nahoře byl dostatek sněhu, a že mohl jezdit vlek. Během týdne ještě napadal další a mohli jsme využít všechno, co jsme s sebou přivezli. Sjezdové lyže na sjezdovce před chatou, běžecké lyže na procházkách po hřebenech – dojeli jsme na Klínové boudy, k Chalupě Na rozcestí a nejdál na Výrovku. Jezdili jsme ale i na krátkých lyžích ( snowblade ) a mnozí zkoušeli i jízdu na snowboardu. Večer byli přednášky, promítání fotek, filmů s lyžařskou a snowboardovou tematikou. Velice zajímavou přednášku o horách i nebezpečích v nich, nám udělal člen Horské služby ze Strážného.

Během týdne jsme ještě stačili navštívit malé wellness v hotelu Friesovy boudy. Celý kurz utekl jako voda a nakonec se nám ani nechtělo domů.