07.10.2021PaedDr. L. MoravcováPřečteno: 691x

Adaptační kurz třídy 6.C a 6.D

Adaptační pobyt třídy 6.C a 6.D

Již od prvního dne tohoto školního roku se žáci 6. ročníků těšili na své adaptační kurzy. Třídy 6.C a 6.D odjížděly v pondělí 20. září na hřebeny Krkonoš až do nadmořské výšky 1 200m na Friesovy boudy do penzionu Andula. Protože naše škola do tohoto místa pravidelně jezdí na lyžařské kurzy, jarní výlety i adaptační pobyty, mnozí měli již spoustu informací o tom, co je nahoře čeká. Ale co si budeme povídat, vlastní zkušenost je přece jen vlastní zkušenost. Mnozí byli tak vysoko v horách poprvé a pro všechny to byl zatím nejdelší pobyt se spolužáky a svými třídními učiteli. Během celého týdenního pobytu se měli tedy lépe poznat nejen žáci mezi sebou, ale vidět své učitele i při jiných aktivitách než jen při výuce ve třídě. A že těch příležitostí bylo. Hory jednak nabízely spoustu krásných procházek v okolí penzionu, podnikli jsme výlet za tetřívkem na rozhlednu Hnědý vrch, za jelenem na Pláně, viděli Sněžku z Liščí hory. V okolí penzionu Andula jsme plnili úkoly místních skřítků a našli jejich poklad. Když pršelo, tvořili jsme v klubovně třídní karty a vyslechli si poutavé povídání strážců Krnapu o Krkonoších. Povídali jsme si nejen o kopcích, které Krkonoše tvoří, ale i co v nich roste a kdo v nich bydlí. Bylo to tedy povídání o rostlinách i zvířatech, které tu můžeme vidět a potkat. Vlastní zkušenost jsme měli s místními jeleny, které jsme nejen viděli na vlastní oči, ale hlavně navečer slyšeli jejich hlasité troubení. Byl totiž právě čas jelení říje. Co se rostlinek týče, ještě jsme sbírali do pusy borůvky a obdivovali právě kvetoucí hořec tolitovitý. Zážitků byly spousty a většina si je odvezla i domů na fotografiích. Zpátky do nížiny se nakonec nikomu moc nechtělo, ale už se všichni těšili na společné prohlížení fotek při třídnické hodině a vyprávění o pobytu na horách doma.