30.09.2020Mgr. J. ŠebkováPřečteno: 797x

Adaptační pobyt šestých tříd v Krkonoších

Ve dnech 21. – 25. září se žáci 6.A a 6.C zúčastnili adaptačního pobytu v penzionu Andula (Friesovy boudy) v Krkonoších.

Krakonoš byl na nás vlídný a pozdržel příchod podzimu až do pátku, takže kromě posledního deštivého dne jsme si celou dobu užívali horského babího léta. Za příjemného počasí jsme zvládli mnohé: našlapat spoustu kilometrů v horském terénu, seznámit se s přírodou Krkonoš prostřednictvím naučných stezek o kosu horském či jelenu lesním, splnit různé úkoly a skupinové aktivity, ale také dozvědět se mnoho zajímavého nejen o důležitosti ochrany přírody, ale i o sobě navzájem. Zde je ukázka ze společného zápisu do jednoho skupinového deníku: „21.9. jsme se sešli před školou. Autobus odjel v 8 hodin nacpaný dětmi z 6.A a 6.C a učitelkami. Trasa byla komplikována drobnými objížďkami. Po dlouhé cestě jsme dorazili do Krkonoš. První místo, kam jsme šli, byla Stezka korunami stromů. Pokochali jsme se krásným výhledem na Černou horu, na kterou jsme se poté vyvezli lanovkou. Navštívili jsme vysílač na Černé hoře a stezkou kosa horského jsme došli k Černé boudě. Po pár kilometrech terénem jsme došli na penzion Andula. […….] Třetí den byla túra naplánovaná na celý den. Chodili jsme lesy, sbírali borůvky. Byl to náročný den, ale všichni jsme v pořádku dorazili. Cestou jsme viděli Kantorskou boudu, ve které byla dříve škola. Čtvrtý den byl kapku volnější. Na úseku mezi Andulou a hotelem jsme hledali odpovědi na úkoly, které jsme vyplňovali. Vybarvovali jsme skřítky – Friesky. Našli jsme poklad a každý z nás dostal placku se skřítkem. […….] Užili jsme si tyto dny a těšíme se, co se odehraje zítra.“