04.05.2023Mgr. Zelená Kristýna Přečteno: 233x

Anglický jazyk přímo v terénu

Skupina angličtinářů z 5.A se v úterý 2.5. vydala na vycházku po Heřmanově Městci s cílem procvičit slovní zásobu a konverzaci v anglickém jazyce mimo školní prostředí.

Po náměstí a v blízkém okolí školy byly připravené úkoly, které měli žáci splnit v angličtině. Využívali fráze a slovní zásobu, které se týkaly našeho města. Mnohé jsme se dozvěděli.

Během vycházky navštívili žáci také místní obchody a restaurace, kde si mohli objednat v angličtině. Tato část vycházky byla pro žáky velmi zajímavá, protože se mohli potkat s lidmi, kteří mluvili anglicky jako mateřským jazykem a někteří naopak anglicky nemluvili vůbec. Vyzkoušeli si tak své jazykové schopnosti v reálné situaci. Vycházka se tím stala přínosnou a zajímavou.

Žáci se velmi snažili a využili příležitosti ke zdokonalení svých jazykových dovedností, za což jim patří velká pochvala!

Mgr. Kristýna Zelená