04.10.2019Mgr. Zuzana KovačičováPřečteno: 949x

Baroko pro oko v renesančních Pardubicích

Středeční deštivé ráno strávili žáci 5.B a 4.B v Pardubicích, kde skloubili učivo vlastivědy s hudební výchovou.

Vycházka po renesančních památkách města byla zahájena na nádvoří pardubického zámku, pokračovala na Příhrádku, Pernštýnském náměstí a byla zakončena návštěvou Zelené brány. Sgrafita na omítce, zámecké hradby, dům U Jonáše, renesanční štíty domů, barokní světci na morovém sloupu, pověst o znaku Pernštejnů i o znaku města Pardubic ve velmi hezké expozici na Zelené bráně - s tím vším se děti mohly v průběhu cesty seznámit. Pohled na Pardubice z téměř 60 metrové výšky byl pro leckoho milým překvapením.
To nejlepší nakonec - hudební představení z cyklu Tisíce let hudby aneb Baroko pro oko na Malé scéně jako obvykle nezklamalo. Kristýna z 5.B po boku francouzského krále přímo zářila, ostatní děvčata si zatančila barokní tanec s jestřábím poskokem a někomu byl dokonce nabídnut prodej odpustků. Prostě barokní doba se vším všudy - s nádhernými kostýmy i barokní hudbou v provedení členů filharmonie a spoustou zajímavých informací okolo.
Úžasný pokus, jak spojit zábavnou formou historii s výchovným koncertem, opět slavil mezi dětmi úspěch.
Mgr. Zuzana Kovačičová a Mg. Blanka Tamchynová