08.12.2014Ivana DvořáčkováPřečteno: 1358x

Bylinky

Žáci semináře ekologická výchova v sedmých třídách absolvovali bylinkový program.

Podzim je nejen časem plískanic, ale i častých nemocí. Ekologové ze sedmých tříd se proto rozhodli nastudovat informace o léčivých bylinkách. Inspirovali se při tom pohádkou Jak krteček uzdravil myšku a hádankou o nemocném tatínkovi, kterého uzdravila kopřiva dvoudomá. Nejdříve podle vůně a vzhledu poznávali deset různých bylin, z nichž následně ochutnali výluh. Všichni se statečně napili i pelyňku, který dosud znali jen z vyjmenovaných slov. Zaseli si šest různých bylinek do truhlíku. Ve skupinách zjišťovali informace, vytvořili naučný plakát a seznámili spolužáky s účinky zvolené bylinky. Věříme, že nám bylinky porostou a my z nich vyrobíme ještě vonný sáček.