08.06.2022Mgr. Vojtěchová Václava Přečteno: 476x

CESTOVATELSKÁ BESEDA V 5. A

Navštívil nás spisovatel a cestovatel Tom Jurka se svou partnerkou Patricií Jarabicovou, kteří společně procestovali už tři kontinenty...

V pondělí 6. června jsme měli v 5. A vzácnou návštěvu. Synovec paní učitelky cestuje po světě a zároveň napsal ze svých cest krásnou knihu, ze které jsme si četli při čtenářské dílně. Díky internetu jsme měli již v době distanční výuky možnost sledovat jeho cesty prostřednictvím fotografií, které nám posílal. V té době byl v Indonésii, kde se deset tisíc kilometrů od domova seznámil se svou nynější partnerkou, která pochází se Slovenska. Spolu potom odjeli na Sumatru do pralesa na dobrovolnický program na záchranu tygrů, na indonéských plážích sbírali odpadky na plážích, setkávali se s domorodci a z této cesty vznikla Tomova první kniha Cesta dvou. Hned nato odcestovali do Afriky, kde žili mezi domorodci a divokými zvířaty a zatím poslední destinací, kde byli, je Kostarika a Mexiko ve střední Americe. Měli jsme velikou radost, že nás těsně před koncem školního roku stihli navštívit. Prožili jsme s nimi skvělé dvě hodiny plné fotografií z cest, poutavého vyprávění o životě v různých koutech světa, o práci na záchraně životního prostředí a zvířat ve volné přírodě. Zbyl také čas na zvídavé dotazy a dokonce konverzaci v angličtině. Návštěvu jsme si velmi užili a přinesla nám mnoho poučení pro náš život.

Mgr. Václava Vojtěchová a žáci 5. A