02.06.2024Chlubnová Lucie Přečteno: 148x

CESTUJEME PO ČR

Školní rok se nám pomalu, ale jistě chýlí ke konci, a tak je na čase uzavřít naši celoroční hru. V tomto školním roce jsme s družinou cestovali po krajích České republiky.

Každý měsíc jsme zavítali do některého z krajů, o kterém jsme si společně povídali. Díky tomu například víme, kdo byl Ješek z Pardubic, že se v Pardubicích každoročně pořádá Velká pardubická a Zlatá přilba; jižní Morava je krajem vína, modrotisku a jeskyní; ve Zlíně žil švec jménem Baťa; Jihočeský kraj je krajem rybníků a pohádek, včetně bílé paní Perchty z Rožmberka; v ZOO ve Dvoře Králové mají safari, které je spojené se jménem pana ing. Vágnera; známe západočeský lázeňský trojúhelník; hlavním městem České republiky je Praha, a kdo byl Karel IV.; v jihlavské ZOO mají amazonský pavilon s pralesničkami atd. Děti po celý rok plnily úkoly, které se vázaly k jednotlivým krajům a místům. Za splnění sbíraly autíčka s kilometry, které poté vyměnily za obrázek krajského města. Nyní nastal čas dokončit poslední úkoly, nasbírat poslední kilometry a vyměnit poslední města. Vyhlásíme nejlepší cestovatele a rozdáme odměny. Jedeme do cíle!

Za 6. oddělení ŠD Lucie Chlubnová