06.06.2022Mgr. A. Kudláčková Přečteno: 497x

Čtenářská výzva 2022 na 2.stupni splněna!

Rády bychom touto cestou poděkovaly všem účastníkům Čtenářské výzvy 2022 a zároveň i SRPŠ, které zakoupilo knihy pro děti.

Od začátku března do konce dubna plnili žáci 2.stupně čtenářskou výzvu, kdy vyhledávali a četli knihy podle určených kritérií. Máme velkou radost, že se zapojili žáci od šestých až do devátých ročníků, kteří rozvíjeli svoji čtenářskou gramotnost i kritické myšlení. Odměnou nejúspěšnějším byla kniha dle vlastního výběru a rozzářené oči všech účastníků při předávání cen jasně prozrazovaly, že i tištěné knihy jsou stále pro spoustu dětí atraktivní. Zajímá vás, které knihy si účastníci vybrali? Samozřejmě nechyběla klasika Deník malého poseroutky nebo Gump, ale vybrány byly velice zajímavé tituly jako např. Poslední člověk, Hledání Aljašky, Chlapec s kamínky nebo Hana.  Doufáme, že i v příštím roce navážeme na březnovou tradici, kdy podpoříme projekt „Březen - měsíc knihy”, a ještě jednou moc gratulujeme vítězům i všem zúčastněným.

R.Petráková a A. Kudláčková