24.05.2022Mgr. R. HeřmanskáPřečteno: 253x

Den s logikou 2022

Matematiku v praxi si vyzkoušeli žáci 5. tříd, kteří po škole plnili aktivity na připravených stanovištích.

Tento projektový den je na naší škole již tradiční. Tentokrát žáci 9.A a 9.B zodpovědně připravili 17 stanovišť s různými logickými úkoly. Páťáci si tak vyzkoušeli například vyprostit ježka z klece, složit Tangram, luštili zašifrované zápisy, hledali čísla schovaná v obrázkových rovnicích, pohráli si s hlavolamy typu IQ LINK a IQ XOXO a další. Také potrápili svoji paměť u schovaných předmětů, zahráli Ubongo. Interaktivní tabule byla využita pro vědomostní kvíz. Není lepší pohled pro vyučujícího, než když žáky aktivity baví. Páťáci se opravdu snažili, Den s logikou si užili, což je odměnou i pro deváťáky, kteří tuto akci perfektně zrealizovali.

R. Heřmanská