16.11.2019Jiří MachPřečteno: 781x

Den s technikou

Pokud minulý rok počítáme jako nultý, tak letos jsme měli první ročník Dne s technikou.

V pátek 15.11. se žáci a žákyně druhého stupně účastnili Dne s technikou, který je měl přivést blíže k praktickým využitím jejich teoretických znalostí a dovedností. Žáci 6. ročníku absolvovali čtyři stanoviště, kde konstruovali ze stavebnice Merkur, ze špejlí a latěk lepili mosty, pohráli si s elektronickou stavebnicí Arduino a vyzkoušeli si naprogramování robota z Lega. Nechyběl film ze seriálu Byl jednou jeden vynálezce. 7. ročníky vycestovaly do Národního technického muzea v Praze. 8. ročníky po třídách odjely do Třemošnice a to přímo do Kovolisu Hedvikov a také do muzea vápenictví a zemědělského muzea. Jiná třída odjela do Chrudimi podívat se na mlýn v Janderově a další jela do Přelouče navštívit hydroelektrárnu a zdymadlo. 9. ročníky v podstatně menším počtu, než se předpokládalo, protože mnoha dětem se nechtělo, odjely shlédnout jadernou elektrárnu Dukovany a vodní elektrárnu Dalešice. Však se jim to ve fyzice bude náramně hodit. Z každé návštěvy vypracovávaly pracovní listy.