01.11.2022Mgr.Ivana DvořáčkováPřečteno: 286x

Děti a technologie

Dne 31. 10. 2022 proběhlo v odpoledních hodinách setkání pro rodiče na téma Děti a technologie - jak se s dětmi bavit o digitálním světě.

Seminář organizoval Pardubický kraj v rámci programu prevence kriminality Krajského úřadu Pardubického kraje za finanční podpory Ministerstva vnitra.

Účastníci se pod vedením Jana Kršňáka (zklidňovatele digidětí a digidospělých) snažili nalézt odpovědi například na tyto otázky: Jak efektivně nastavit čas, který děti tráví s obrazovkami? Na co děti upozornit, aby byl jejich pohyb v kyberprostoru bezpečný? Jak děti prožívají svá setkání se sítí, a jak je podpořit, aby pro ně byla nejen přínosná, ale i bezpečná, zdravá a smysluplná?

A i když ne vždy byly nalezeny odpovědi, věříme, že toto setkání bylo pro všechny zúčastněné přínosem. Jen nás mrzí nízká účast rodičů.