06.06.2019Mgr. Monika PickováPřečteno: 804x

Divadlo TOY MACHINE v 1.A

V prvním ročníku jsme se celý školní rok věnovali pohádkám.

Zakončení tohoto tématu jsme pojali opravdu velkolepě. Zapojili jsme se do celostátního projektu Týden čtení dětem.

Cílem projektu je zahájení trvalé mezinárodní spolupráce organizací, které svými činnostmi a aktivitami vychovávají k lásce k literatuře a prostřednictvím společného čtení budují pevné vazby v rodině. Mezinárodní týden čtení je impulsem pro české školy, knihovny, literární kavárny a širokou veřejnost, aby každoročně vždy v prvním červnovém týdnu pořádaly takovéto svátky literatury v celé republice.

V rámci tohoto projektu nás čeká v týdnu od 3.6. do 7.6. mnoho aktivit zaměřených na rozvoj čtenářství. První akcí bylo "Divadelní odpoledne" pro děti a rodiče. Pozvání do naší školy přijali herci z loutkového divadla TOY MACHINE a zahráli nám pohádku Kocour v botách v poněkud netradičním pojetí. Na závěr měly děti možnost prohlédnout si a vyzkoušet všechny loutky a kulisy. Představení mělo u dětí i dospělých veliký úspěch.

Mgr. Monika Picková