26.11.2019Mgr. Martina PeřinováPřečteno: 1150x

Doodpadu aneb co do kanalizace nepatří

Vzdělávací program, který se zabývá problematikou odpadních vod.

Kam vyhodit zbytky jídla, staré oblečení, vlhčené ubrousky, vylít olej, sedliny z kávy, vyhodit vlasy.........? Na tyto otázky nám dala odpověď přednáška zaměstnanců VS Chrudim. Cílem bylo seznámit děti s tím, co do dřezu či toalety vylít můžeme a co naopak nesmíme.
Děti dostaly od přednášejících pracovní listy, které je provedly daným tématem. Pomocí křížovek, rébusů, spojovaček a digitálního materiálu  se děti dozvěděly mnoho zajímavého. Motivací pro plnění úkolů byly zajímavé odměny. Děti se zápalem pracovaly, aby se jim podařilo nějakou drobnost získat.
Na fotografiích děti mohly vidět, co se může stát, když do odpadu nalijeme nebo vyhodíme to, co tam nepatří. Některé obrázky byly opravdu "nechutné". Viděli jsme cestu vody, která opouští náš dům odpadními trubkami, její vyčištění a návrat zpět do přírody.
Na konci přednášky všichni bezpečně víme, jak zacházet s odpadem, abychom pomáhali chránit přírodu.

Mgr. Martina Peřinová