03.12.2021Bc. Vladimíra Hůlková Přečteno: 753x

Družinová pekelná výprava

Jak vypadá peklo? Za jaké hříchy tam můžete skončit? Mají čerti kopyto?

Kde jinde zjistit odpovědi na tyto otázky, než v pekle, a protože máme ve družině děti, které se jen tak ničeho nezaleknou, uspořádali jsme  výpravu za čerty do Pekla Čertovina. Legenda praví, že v roce 666 se plavili čerti na korábu a pátrali po hříšných duších. Zastihla je však bouře a koráb převrátila. Lucifer zapíchl své vidle přímo před příď a pronesl: "Peklo nikdy nebude mířit k nebesům!" a přikázal všem čertům kopat, až si vykopali svoje peklo. Děti celé peklo prozkoumaly, viděly všech 7 pekelných hříchů, popovídaly si s Luciferem, odpovídaly na zapeklité otázky čerta a užily si mnoho zábavy a trochu strachu. Výprava dopadla dobře, nikoho si v pekle nenechali. Dokonce ani nás vychovatelky - děti se za nás přimluvily :-).

Bc. Vladimíra Hůlková