25.09.2013Jana ŠindelářováPřečteno: 1290x

Ekologická výchova na začátku školního roku

Ekologové ze šestých a sedmých tříd se pustili s chutí do práce. Podívejte se, čím se zabývali.

I v letošním školním roce pracují semináře ekologické výchovy v šestém i sedmém ročníku. Žáci šestých tříd se v úvodním semináři věnovali smyslovému vnímání přírody. Vytvořili si podzimní paletky a vůňový koktejl z přírodního materiálu, hmatem rozlišovali nejrůznější přírodniny. Snadno poznali srnčí parůžky. Hadí kůže nebo vosí hnízdo však byl příliš tvrdý oříšek. Domů odcházeli s dárkem – krabičkou Ecocheese, která slouží ke sběru vybitých baterií.

Žáci sedmých tříd se věnovali plnění prvního úkolu v projektu Recyklohraní. Vyluštili křížovku, vyřešili osmisměrku a ujasnili si rozdíl mezi baterií a akumulátorem. Doma provedli „inventuru“ baterií a výsledky zpracovali do přehledné tabulky. Seznámili se také s keltský stromovým kalendářem a už ví, ve znamení kterého stromu se narodili.