19.10.2019Mgr. Zuzana KovačičováPřečteno: 715x

Environmental protection - téma hodiny CLIL v přírodovědě v 5. ročníku

Žáci 5. B  měli poprvé možnost účastnit se výuky přírodovědy v cizím jazyce - angličtině.

Hlavním tématem byla planeta Země a vše, co ji ohrožuje. Děti celou hodinu poslouchaly mluvenou angličtinu a snažily se porozumět odborným výrazům . Pracovali jsme převážně ve skupinách a vystřídali několik metod práce - skládání slova, brainstorming, třídění pojmů na kartách, přiřazování textu k obrázkům. Prostřednictvím videa jsme se seznámili s projektem Cleanup na sběr plastového odpadu  z oceánu, který vymyslel nizozemský mladík Boyan Slat. Ani němčináři nepřišli zkrátka - překladu obtížnějších vět se ujal "překladatel" Oskar a děti si spontánně  radily a vzájemně si pomáhaly. Hodina CLILu splnila všechna očekávání, využijeme ji ještě několikrát v dalších předmětech.

Mgr. Zuzana Kovačičová