04.11.2019Mgr. Sylva BořkováPřečteno: 1045x

Halloween v 1. A

Žáci 1. A si zpestřili své vyučování připomenutím oslav Halloweena.

A tak usedlo v páteční den do lavic několik krásných čarodějnic, strašidýlek, kostlivců i s upírem, aby  si školní den užili výuku netradičním způsobem. Čekalo je plnění halloweenských úkolů: v matematice počítali zaběhnuté myši, které omylem utekly čarodějnici Grizeldě, sčítali a odečítali strašidýlka, pavoučky a hledali cestu ke správným výsledkům. V Živé abecedě hledali a četli  slabiky a slova  v pavučinách, plnili úkoly v čarodějnickém klobouku. V rámci soutěže Lovci bakterií  se  při hudební výchově naučili Píseň lovců bakterií a vyli jako správní vlci, zahráli si na netradiční nástroje, rozlišovali různé zvuky a tóny, tančili tanec strašidýlek. Odměnou za dopolední "strašidelné snažení" byly nejenom právem získané jedničky, ale i papírová strašidýlka, obtisky či sladké odměny.
Mgr. Sylva Bořková