06.02.2020Mgr. Monika PickováPřečteno: 1183x

Harry u zubaře

Téma dentální hygieny a zdravých zubů nás ve 2. A zaujalo natolik, že jsme jej využili i při výuce CLIL. V této hodině jsme nezapojili pouze mluvenou angličtinu, ale prozkoumávali jsme také psanou podobu cizího jazyka.

Ve školní knihovně jsme si zapůjčili knihy o malém chlapci jménem Harry, který se vydává na návštěvu k zubnímu lékaři. Do každé lavice byl k dispozici jeden výtisk této knihy, takže děti mohly pracovat ve dvojicích. Vzhledem k omezené slovní zásobě, kterou děti zatím v angličtině mají, jsme pracovali především s ilustracemi. Na celostránkových obrázcích jsme procvičovali barvy, čísla i části lidského těla. Také jsme hledali v textu slova, jejich význam je možné odhadnout.  Ve větších skupinách jsme se pokusili pomocí obrázků a překladu do češtiny sestavit celý příběh této knihy.

Toto setkání s cizojazyčnou literaturou bylo pro děti úplnou novinkou a přes náročnost této výuky děti zvládly tuto hodinu bez problémů a pracovaly s nadšením.

Mgr. Monika Picková