07.05.2020Mgr. Jana ŠindelářováPřečteno: 1537x

Hodnocení žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020

Vážení rodiče,

v souladu se zákonem č. 135/2020 Sb., o zvláštních pravidlech pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve školním roce 2019/2020 a vyhláškou MŠMT č. 211/2020 Sb., o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020 a se souhlasem Školské rady jsem vydala Dodatek ke školnímu řádu – pravidla  pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020. Celé znění tohoto dodatku najdete v sekci Dokumenty – dokumenty školy.

Za druhé pololetí budou žáci naší školy ohodnoceni na vysvědčení známkou, která bude sestávat z podkladů pro hodnocení získaných v druhém pololetí v době, kdy žák řádně docházel do školy, tj. do 10. 3. 2020, podpůrně z podkladů pro hodnocení získaných při vzdělávání na dálku, pokud má žák pro takové vzdělávání podmínky, podpůrně z podkladů pro hodnocení získaných při vzdělávacích aktivitách konaných ve škole v době, kdy žák nemá povinnost řádně docházet do školy a podpůrně z hodnocení výsledku vzdělávání žáků za první pololetí školního roku 2019/2020. Toto vysvědčení nebude součástí podkladů pro přijímací řízení v příštím školním roce.

Při hodnocení žáků budou vyučující přihlížet zejména ke snaze o pravidelnou práci ve vzdělávání na dálku, odevzdání úkolů a výstupů a samostatné práci žáků.

V současné době považujeme za nejdůležitější poskytování pozitivní zpětné vazby žákům a ocenění jejich snahy.

Ráda bych Vám touto cestou poděkovala za spolupráci a popřála hodně zdraví.

Mgr. Jana Šindelářová