26.11.2019Mgr. Radka Petráková Přečteno: 1640x

Hraný dokument „Síla lidskosti“ – N. Winton

Dne 19. listopadu 2019 měli žáci 2.stupně v kině možnost zhlédnout hraný dokument „Síla lidskosti“. Český dokument režiséra Matěje Mináče pojednává o činech sira Nicholase Wintona, „britského Schindlera“, který během nacistické okupace zachránil 669 převážně židovských dětí.

Dozvěděli jsme nejen spoustu zajímavých informací ze života N.Wintona, ale ke konci filmu jsme se stali svědky emocionální scény setkání hlavního protagonisty se „svými dětmi“ po dlouhých letech. Dovolím si říci, že snad všichni poutavý příběh sledovali se zatajeným dechem a ještě dlouho vstřebávali nově získané informace. Během následné besedy s dramaturgem, který s Nicholasem spolupracoval a je spoluautorem dokumentu, měly děti spoustu otázek k tématu. Účelem tohoto vzdělávacího projektu bylo inspirovat se příkladem pana Wintona, pro kterého byla důležitá slova ETIKA a KOMPROMIS.

Mgr. Radka Petráková